Otel Bornozu

Otel Bornozu

Şalya Buke Bornoz

Pike Otel Bornozu

Otel Bornozu

Otel Bornozu

Otel Bornozu


Pamuklu havlu kumaşın kalıplar halinde tasarlanarak dikilmesi sonucunda meydana gelen Bornozlar, banyo sonrasında kişinin kurulanması amacıyla kullanılmaktadır. Pelikan tekstilin bizzat kendi imalat ettiği Havlu bornozlar hem ev hem de otel tekstili üzerine oldukça istek gören parçalardan biridir.


Otel, Spa tesisleri ve Güzellik merkezleri için özel konsept oluşturmak için özel siparişlerle nakış işlemeleri sayesinde marka bilinirliğini artıran özel Bornoz takımları da firmamızda yer almaktadır. Sık dokuması, hav uzunluğu ve cilde zarar vermeyen yapısıyla Avrupa ülkelerinde de fazlaca talep gören Otel Bornozlarımız, konfor sağlayacak şekilde dokunur.
Pelikan Otel Tekstil kreasyonunda bulunan Bornoz modelleri; Kadife, Şal yaka, Bukle, Kimono, Kapüşonlu, kısa ve uzun olmak üzere her isteğe ve beğeniye hitap edecek çeşitlikle stoklarda bulunmaktadır.


Özel istek üzerine Otellerin arması görünecek şekilde bornozların yakasına ya da askı kısmına nakış yapılabilmektedir. Dikim işleminden sonra yıkanan bornozlar daha sonraki yıkamalarda çekme ve renkte solma yapmaz.


Duştan sonra yada havuz başında müşterilerin kuru kalmasını sağlayan Otel Bornozları, defalarca yıkanarak yıllarca kullanılabilen dayanıklılığı yüksek ürünler sınıflandırmasına girmektedir…