Otel Havlusu

Otel Havlusu Ve Otel Bornozu banyo sonrasında kurulanmak amacıyla kullanılan, havludan üretilerek giyilebilir hale getirilen banyo giyeceğidir. Her evde, her otel de mutlaka olması gerektiği gibi, dünya üzerindeki bütün insanların bir fiil kullandığı tekstil ürünüdür. Bornozun havludan tek farkı manto biçiminde giyilebilir oluşudur.


Otel Bornoznu, suyu kolayca emen yapısıyla vücudun kurulanmasını kolaylaştırmak için dokunmuş, örülmüş, beyaz/baskılı ve boyalı havlu kumaştan imal edilmektedir.


Otel Havlusu kumaşlar genellikle ev tekstil de kullanılırken, aynı oranda Otel tekstili ürünleri içinde aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Denizli ve Bursa da havlu üretimi çoğunluğu kapsarken, Kayseri, Hatay gibi illerde de bu üretim hattı gerçekleştirilmektedir.


Global ticaretin yoğunlaşması ve son teknolojik gelişmelerin artması nedeniyle Tekstil sektörü de bu yenilikçi zamanın en fazla fayda sağlayan alanlarından biri olmuştur. Üretimi yapılan Havlu, Bornoz gibi materyallerde hidrofil, slikon, enzim ve türbang kullanımına başlanmıştır.
İmalatı yapılan ürünün suyu emme kalitesini attırmak için hidrofil kullanılırken, kumaşın yumuşaklığnı sağlamak amacıyla da slikon bazlar kullanılır. Havlu kumaşın dokunma özelliğinin (tuşesini) düzgünlüğünü koruması için türbang işlemi görmektedir.


Dikim prosesi ile standart dikim süreci tamamlanan Bornoz ve Havlular, bir çok çeşidi ve zengin yelpazesiyle müşteri ile buluşma noktasına hazırlanmaktadır.


Son kullanıcı olan müşterinin kullanımına hazır safhaya getirilen Bornozları seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Cildinize zarar vermeyecek yumuşaklıkta, suyu emme kalitesi yüksek ve beden ölçülerinize uyumlu modeller, uzun süre kullanımını arttırmaktadır.
Yüzde yüz pamuktan imal edilen bukle havlu kumaşlı ev teksil, otel tekstili ürünleri her zaman sağlığa yararlı ve kaliteli ürün skalasına girmektedir. Bornoz seçerken dikkat edilmesi gereken hassas nokta sentetik ve polyester içeren ürünlerden uzak durmaktır.


Bornoz modelleri kısa, uzun ve orta boy olmak üzere üç ana grupta incelenebilir. İstek ve arzunuza göre belirleyeceğiniz modellerin tasarım ve renk seçenekleri de zevkinize göre değişiklik gösterebilir.
Baskılı, boyalı ve nakışlı bornozlar, hem şık görüntüleri hem de hediyelik açısından göze hitap eden özelliklere sahiptir. Hijyen sağlamanın yanı sıra rahat edeceğiniz ev tekstil/otel tekstil ürün grupları her bütçeye uygun maliyetleri ile kolay erişim sağlanabilen ürünlerdir…

Leave a comment